Siłownia & Kardio

Body Space ®

Kardio połączone z treningiem próżniowym – efekt już po 2 tygodniach! Zmiana jakości sylwetki i utrata wagi dają jednak tylko systematycznie treningi. Zacznij od 3 seansów w tygodniu, a kiedy ciało zacznie się widocznie zmieniać, możesz – jeśli chcesz – ćwiczyć tylko 2 razy w tygodniu. Nie zapomnij jednak o siłowni! 30 minut pracy w Body Space to dość mało do osiągnięcia spektakularnych efektów, ale jeśli trening przedłużysz o godzinę lub więcej, masz duże szanse, żeby w ciągu miesiąca lub dwóch stracić 2 rozmiary!

Rollmasaż

Po każdym treningu polegającym na pracy koncentryczno-ekscentrycznej, mięśniom należy się krótki relaks i rozluźnienie. Rollmasaż doskonale się do tego nadaje! Zacznij od kończyn dolnych (najlepiej od stóp) i powoli przesuwaj się ku górze. W zależności od pozycji, możesz wymasować każdą cześć ciała. Masz do dyspozycji dwie pufy i silne ramy urządzenia, na których możesz się opierać. Masowanie za pomocą tych bambusowych rolek, nie tylko jest przyjemne, ale też niezwykle zdrowe. Rollmasaż korzystnie wpływa na układ mięśniowy, krwionośny, nerwowy, limfatyczny, rozbija i przyspiesza utratę tkanki tłuszczowej, silnie ujędrnia i uelastycznia ciało. Doskonały jako kuracja antycellulitowa! W naszym centrum treningowym znajduję się tabliczka informująca o prawidłowym przebiegu masażu.

Rowerek i bieżnia

Za utratę tkanki tłuszczowej podczas ćwiczeń odpowiadają tlenowe procesy spalania czyli tzw. aeroby. Już po około 15 minutach jazdy na rowerze lub marszu na bieżni energia zmagazynowana w postaci tkanki tłuszczowej zaczyna być uwalniania. Musisz jednak wiedzieć, że aby wejść w tlenowe procesy spalania nie wolno Ci przekroczyć tętna powyżej 70-75% Twojego HRMax. Jak to obliczyć i co to oznacza? HRMax (heart rate maximum) to Twoje maksymalne dopuszczalne tętno. Żeby je obliczyć odejmij od 220 swój wiek i teraz oblicz 75% z tej wartości. Dla przykładu, HRMax kobiety w wieku 40 lat wynosi 180 uderzeń serca na minutę, a intensywność pracy jej serca nie powinna przekraczać 135 uderzeń na minutę (75%HRMax), jeśli celem naszej przykładowej bohaterki jest utrata wagi.Jeśli masz jakiegokolwiek wątpliwości lub pytania, obsługa 7mych potów (Karmy Zdrowia) z chęcią na nie odpowie.

Orbitrek

Znane jest też pod nazwą: rower eliptyczny, trenażer eliptyczny i cross-trainer. Można go określić jako 3 w 1, bo łączy zalety steppera, bieżni i roweru stacjonarnego. Dlaczego warto wybrać orbit rek? Orbitrek ma wiele zalet, które warto wykorzystać nie tylko dla spalania kalorii, ale także aby poprawić kondycję. Najważniejsze z nich:

Platforma wibracyjna

Treningi na platformie wibracyjnej są idealnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Zalety treningów z wykorzystaniem platform wibracyjnych są takie, że bez większego wysiłku będziemy w stanie kształtować naszą sylwetkę, budować masę mięśniową czy też spalać niepotrzebny tłuszcz. Standardowy trening wykorzystuje około 50% mięśni, a dzięki temu, że wibracyjne drgania podczas ćwiczeń na platformie pobudzają wszystkie mięśnie do mimowolnego skurczu, sprawia to że wszystkie mięśnie zostają zaangażowane w trening.

Suwnica Smitha

Konstrukcja Suwnicy Smitha wprowadza zupełnie nowe możliwości do treningu siłowego. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą zespolenia mechanizmu przesuwnego z gryfem oraz systemem asekuracji. Zapewnia to stabilność i płynność ruchów użytkownika w obu kierunkach, zarówno w pozycji stojącej, siedzącej, jak i leżącej. Takie rozwiązanie uczyniło suwnicę prawdziwie uniwersalnym urządzeniem, łączącym w sobie zalety ćwiczeń z wolną sztangą i atlasem. Swoboda wyboru pozycji ciała, bezpieczeństwo, pełna kontrola ruchów i komfortu – to efekty tego aliansu. Suwnica uwalnia też użytkownika od konieczności udziału osób trzecich w treningu, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie aby ćwiczyć z partnerem. W naszym centrum treningowym znajduję się tabliczka z przykładowymi ćwiczeniami na urządzeniu.

Brama narożna

Brama Narożna to wszechstronne urządzenie pozwalające na wykonanie bardzo wielu ćwiczeń na wszystkie partie ciała. W naszym centrum treningowym znajduję się tabliczka z przykładowymi ćwiczeniami na urządzeniu.