Jak działamy ?

Nasze konsultacje żywieniowe składają się z 3 etapów i są to kolejno: WYWIAD, ANKIETA ŻYWIENIOWA oraz TESTY ŻYWIENIOWE. Po przejściu wszystkich etapów, w terminie do 7 dni, przesyłamy Państwu gotowe zalecenia żywieniowe. Ale po kolei: czego należy się spodziewać w czasie wyżej wymienionych etapów?

1. WYWIAD

W czasie trwania wywiadu zostaną zadane pytania dotyczące stanu zdrowia, poziomu aktywności fizycznej, ogólnego zarysu obecnego sposobu odżywiania oraz ewentualnych doświadczeń z dietami w przeszłości, poziomu stresu w życiu zawodowym i prywatnym. Najważniejszą kwestią jest jednak ustalenie oczekiwań i potrzeb Podopiecznego. Jeśli cel zostanie odpowiednio „podlany” dobrą motywacją, połowę sukcesu mamy już za sobą!

2. ANKIETA ŻYWIENIOWA

To złożony z kilku stron zestaw pytań dotyczących nawyków żywieniowych i preferencji. Jej wypełnienie zajmuje z reguły około 1 godziny. Podopieczny otrzymuje ją do rąk własnych, aby w wolnym czasie i bez pośpiechu odpowiedzieć na pytania. Wypełnioną ankietę dostarcza z reguły na drugim spotkaniu, w czasie którego wykonywane są testy żywieniowe.

3. TESTY ŻYWIENIOWE

Obejmują testy żywieniowe metodą P-DTR kilku grup produktów spożywczych w celu ustalenia obecności produktów powodujących nadwrażliwość pokarmową. Najczęściej są to takie produkty jak pełne ziarna, nabiał, warzywa psiankowate czy orzechy, choć zdarzają się również i takie produkty jak banany, jabłka czy cytrusy, niemniej jednak każdy jest inny i u każdej osoby ten zestaw produktów wygląda inaczej. Dzięki testom przeprowadzonym zgodnie z protokołem P-DTR, produkty, które upośledzaną działanie narządów wewnętrznych zostają zidentyfikowane i wykluczone z diety.

Po przejściu wszystkich części złożonych na konsultacje żywieniowe, w terminie do 7 dni zostaną przygotowane do odebrania (lub wysłania) zalecenia żywieniowe korespondujące z ankietą i testami.