O metodzie

Pdtr trzebinia

P-DTR to metoda z działu funkcjonalnej neurologii stosowana w fizjoterapii, usprawnianiu sportowców i przywracaniu zdrowia oraz równowagi w organizmie. Jej zastosowanie pomoże w:

  • dolegliwościach bólowych kręgosłupa
  • bólach stawowych
  • ograniczeniach ruchowych i dysbalansach mięśniowych
  • przywracaniu efektywności treningowe
  • przywracaniu sprawności pourazowej
  • identyfikacji czynników nietolerowanych przez organizm (nietolerancje żywieniowe i chemiczne)
  • chronicznym stresie i problemach na tle emocjonalnym

Praca metodą P-DTR nie naraża Klientów na nieprzyjemne lub bolesne doświadczenia. Klienci w sposób aktywny uczestniczą w terapii i mają szanse przyjrzeć się reakcjom swojego ciała. Każdej sesji towarzyszą testy diagnostyczne, dzięki którym poznasz faktyczny stan swojego zdrowia.Praca metodą P-DTR nie naraża Klientów na nieprzyjemne lub bolesne doświadczenia. Klienci w sposób aktywny uczestniczą w terapii i mają szanse przyjrzeć się reakcjom swojego ciała. Każdej sesji towarzyszą testy diagnostyczne, dzięki którym poznasz faktyczny stan swojego zdrowia.

Pdtr trzebinia

P-DTR to jedna z najskuteczniejszych metod modulacji pracy układu nerwowego opisana przez lekarza chirurga ortopedę, neurologa - Jose Palomara. Jest nieinwazyjna, bezpieczna i najważniejsze - przynosi natychmiastowy efekt. Jej holistyczne podejście do zdrowia i uwzględnienie takich czynników jak wpływ żywienia, chemii czy emocji infekujących ciało zdecydowanie wyróżnia ją na tle innych metod. Jako jedyni w okolicy, działamy w oparciu o protokół metody P-DTR w ramach indywidualnych spotkań i treningów personalnych usprawniając naszych Podopiecznych i realizując ich cele w ekspresowym tempie.

Ciało człowieka zawiera olbrzymią liczbę receptorów odbierających rozmaite informacje ze świata zewnętrznego. Jedne reagują na ucisk tkanki, inne na temperaturę otoczenia, a kolejne na chemiczne substancje znajdujące się w bliskim kontakcie (np. z pożywienia czy z kremu do rąk, który właśnie nakładasz). Receptory działają jak niewidzialne kamery, które nieustannie monitorują Twoje otoczenie w celu identyfikacji potencjalnych zagrożeń. Są oknem na świat naszego najważniejszego organu - mózgu, który zarządza całym organizmem. Po otrzymaniu informacji zebranych przez receptory, ośrodkowy układ nerwowy (na który składa się mózgowie oraz rdzeń kręgowy) wydaje dyspozycje do układów narządów ciała adekwatne do jakości tychże informacji, sterując takimi mechanizmami jak: napięcie mięśniowe, wydzielanie wewnętrzne, odczuwanie bólu czy nastrój emocjonalny. Dobre informacje na wejściu są gwarancją dobrych reakcji na wyjściu. Ta zasada stanowi fundament metody P-DTR: 95% nieprawidłowych odpowiedzi układu nerwowego, które interpretujemy jako ból czy ograniczenia ruchowe wynika z nieprawidłowej pracy receptorów "popsutych" w wyniku wypadku, kontuzji, złych nawyków, odżywiania, chemii, traumy emocjonalnej i chronicznego stresu.